Rozmiary

 

 

 

 

FASONY SPODNI W BETTY BARCLAY

 

Fason Slim

Polecany dla kobiet o bardzo wąskich udach oraz o wygodnej (prostej) szerokości talii. Oznaczone są kolorem zielonym. Wskazówka: najważniejsze modele spodni sportowych nazywają się "Sally".

Fason Regular  

Preferowany dla kobiet, które lubią normalne proste formy spodni, posiadają normalną szerokość talii i wąskie uda. Oznaczone są kolorem żółtym. Wskazówka: najważniejsze modele spodni sportowych nazywają się zawsze "Betty".

Fason Femine

Polecany dla kobiet lubiących dopasowaną talie oraz szersze uda. Oznaczone są kolorem fioletowym. Wskazówka: Najważniejsze modele spodni sportowych nazywają się zawsze "Laura".

Fason Perfect Body

Spodnie modelują sylwetkę poprzez specjalny materiał, z którego są uszyte oraz specjalne szycie wewnątrz spodni. Dżinsy formują sylwetkę, podnoszą pupę do góry oraz spłaszczają brzuch. Ten bestseller Betty Barclay oznaczony jest etykietą "Perfect Body Jeans".


 Wskazówki dotyczące użytkowania

 

Pranie

Ten symbol mówi o tym, czy jest możliwe pranie w domu, czy też nie. Dotyczy zarówno prania ręcznego oraz prania w pralce automatycznej.
Cyfry w środku odpowiadają maksymalnym temperaturom prania w stopniach Celsjusza, które nie mogą zostać przekroczone.
Jedna kreska pod spodem oznacza pranie mechaniczne, delikatne (na przykład pranie oszczędne). Kreska oznacza cykle prania, które przeznaczone są dla ubrań "łatwych w pielęgnacji" oraz materiałów, przy których praniu należy zachować ostrożność. Podwójna kreska oznacza tkaniny bardzo delikatne, które wymagają łagodnych cyklów prania (np. wełna nadająca sie do prania w pralce).Suszenie

Kwadrat jest symbolem oznaczającym proces suszenia. Kółko w środku oznacza suszenie w suszarce. Punkty w środku oznaczają fazy suszenia. Określone rzeczy (np. dzianiny bawełniane ze względu na zbieganie się tkaniny, wełna z powodu filcowania się, jedwab, artykuły z poliakrylu z powodu uszkodzenia ciepłem oraz firanki ze względu na zagniecenia) nie powinny być suszone w suszarce.

 

Prasowanie

Punkty w środku oznaczają stopnie ciepła w żelazkach (regulowanych, parowych, podróżnych oraz stacjach parowych). Wybranie maksymalnej temperatury musi być zawsze dopasowane do oznaczeń na metce. W przypadku, kiedy brakuje oznaczeń dotyczących pielęgnacji, to warto się kierować wówczas ilością punktów w środku żelazka niż składem materiału, ponieważ często małe ilości surowców nie są wymienione. Prosimy, aby uważać na aplikacje i tłoczenia na materiale (wszystkie informacje są na metkach dotyczących pielęgnacji).Czyszczenie chemiczne

Symbol jest oznaczeniem, czy jest dopuszczalne czyszczenie chemiczne czy nie. Nowe oznaczenie pielęgnacji  dopuszcza rozpuszczalniki organiczne jak również specjalne mokre czyszczenie. Oznaczenie na metce pokazuje, czy chodzi o czyszczenie na sucho (czyszczenie chemiczne) czy na mokro.


Wybielanie

Trójkąt mówi o tym, czy artykuł  może być chlorowany, czy też nie.